Przejdź do treści

Nowa pracownia rehabilitacji w szamotulskim szpitalu

Zakład Fizjoterapii (rehabilitacji) w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach pracuje od stycznia w nowym miejscu. Pracownia zlokalizowana jest na drugim piętrze budynku poradni specjalistycznych. Łączny koszt adaptacji pomieszczeń na ten cel to ponad 1,7 miliona złotych.

Dzięki decyzji Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z czerwca 2022 r., Szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 700 000 zł na adaptację pomieszczeń i zakup sprzętu na potrzeby Zakładu Fizjoterapii, do realizacji rehabilitacji pocovidowej. Zostało ono w całości pokryte ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Prace budowlane potoczyły się bardzo szybko. Dzisiaj (13 marca) Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński odwiedził szamotulski szpital, żeby zapoznać się z efektem prac.

 Pomieszczenia zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót mieszkańców powiatu szamotulskiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno Pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom – podkreślił Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

 Zakład w nowym miejscu funkcjonuje już od stycznia, a dziś pojawiła się okazja, aby osobiście podziękować za uzyskaną pomoc finansową. Dziękuję Panu Wojewodzie Michałowi Zielińskiemu za decyzję o sfinansowaniu tego zadania. Dziękuję również Pani Staroście Beacie Hanyżak za zaangażowanie i nieustanne wspieranie naszej placówki. Nowa pracownia rehabilitacji to odpowiedź na potrzeby naszych Pacjentów. Nowoczesne wyposażenie zwiększa komfort i podnosi jakość udzielanych świadczeń – mówił Remigiusz Pawelczak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Najbardziej kosztowne były prace budowlane. Na ten cel przeznaczono łącznie 1 568 250 zł. Wykonano pomieszczenia do laseroterapii, masażu, hydroterapii, kinezyterapii, a także izolowane boksy do fizykoterapii i hydroterapii. 

Pozostałe środki przeznaczono na doposażenie pracowni w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny, który przyspiesza powrót pacjentów do zdrowia. To m.in. nowoczesny stół do masażu i rehabilitacji, aparaty do ultradźwięków i elektroterapii, a także lampa Solux, służąca do zmniejszania napięcia mięśni i bólu poprzez naświetlanie promieniami podczerwonymi oraz widzialnymi. Dodatkowo zakupiony został również nowy rower spinningowy oraz kolumna i mobilny wyciąg inercyjny, służące do treningu funkcjonalnego.

 

Zdjęcie: Nowa pracownia rehabilitacji w szamotulskim szpitalu