Przejdź do treści

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Ważne numery telefonów:

  • +48 61 29 27 150 - SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy z Biurem Przyjęć dysponuje 8 łóżkami i 3 pokojami badań. To miejsce pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalem, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące chorego czyli jego zdiagnozowania, postępowania terapeutycznego lub ewentualnego przekazania do jednostki wysokospecjalistycznej zgodnie z obowiązującymi procedurami. Profesjonalny personel i specjalistyczna aparatura medyczna pozwalają w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia na podtrzymanie i stabilizację czynności życiowych pacjenta.

Kierownikiem oddziału jest lek. med. Agnieszka Dobraszak.

Koordynatorem oddziału jest Damian Mikuła.


System segregacji medycznej

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w szamotulskim SOR-że prowadzona jest segregacja medyczna pacjentów TRIAGE (czyt. triaż), która ma na celu szybsze i sprawniejsze kwalifikowanie chorych w stanie zagrożenia życia i zdrowia do przyjęcia przez lekarza.

W momencie przybycia do SOR Pacjent podlega wstępnej ocenie stanu zdrowia przeprowadzonej przez wykwalifikowany i przeszkolony w tym kierunku personel medyczny, a następnie otrzymuje jedną z pięciu kategorii na podstawie której ustala się pilność przyjęcia.

TOPSOR

Jak korzystać z tego systemu?

Instrukcja

Rejestracja

Bilet