Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Małe, plastikowe pudełko, a w środku kartka z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia. Ten niewielki przedmiot może ułatwić ratownikom udzielenie pomocy medycznej. Szamotulscy seniorzy już mogą odbierać „pudełka życia” w wybranych instytucjach na terenie miasta i gminy. W akcję włączył się również Szpital Powiatowy w Szamotułach.

Miasto i Gmina Szamotuły przyłączają się do realizacji idei „pudełka życia”. Projekt skierowany jest przede wszystkim do seniorów oraz osób samotnie mieszkających. Ma na celu ułatwienie przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjenta, szczególnie w sytuacji, gdy poszkodowany jest nieprzytomny.

Niezbędne informacje

W środku znajduje się krótka ankieta na temat pacjenta – stan zdrowia, zażywane leki, czy ewentualne alergie. To podstawowe informacje dla ratowników medycznych i lekarzy, dzięki którym mogą zareagować w odpowiedni sposób. Warto, aby część medyczną kwestionariusza wypełnić z pomocą lekarza rodzinnego. Drugą część ankiety pacjent wypełnia samodzielnie, podając m.in. dane kontaktowe osób, które należy powiadomić w razie potrzeby.

Pudełko w lodówce

Pudełko z wypełnioną ankietą należy trzymać w lodówce, a na jej drzwi nakleić naklejkę - taką samą, jaka jest na pudełku. Dzięki niej ratownik będzie wiedział, że pudełko życia tam jest. Dlaczego właśnie lodówka? Gdyż jest to miejsce, które jest praktycznie w każdym domu, a zarazem jest najłatwiej dostępne.

Odbiór pudełka

Pudełka będzie można odbierać w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły oraz w poniższych instytucjach:

– Szpital Powiatowy w Szamotułach (SOR),

– gabinety lekarzy rodzinnych,

– Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Diabetyków, Związki Kombatanckie, Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski,

– Ośrodek Pomocy Społecznej i Polski Czerwony Krzyż.

W „Pudełka życia” zostali również wyposażeni ratownicy medyczni z szamotulskiego szpitala, którzy już przekazują je przy okazji wyjazdów do pacjentów.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Friday the 23rd. -