Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Kolejny raz sprzęt medyczny kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafia do szamotulskiego szpitala. – informuje dyrektor placówki Remigiusz Pawelczak Na Oddział Neonatologiczny dostarczono komputer do badań słuchu u noworodków. Na nowy sprzęt czeka teraz Oddział Dziecięcy. Najpierw dotrze tam 10 łóżek dziecięcych oraz 5 łóżek młodzieżowych. Później także kardiomonitor oraz holter EKG. Szacunkowa łączna wartość sprzętu to około 50 -60 tys. zł.

Kardiomonitor posłuży do monitorowania czynności serca pacjentów oddziału dziecięcego, których stan zdrowia wymaga ścisłego nadzoru. Holter EKG będzie natomiast prowadzić całodobowy zapis elektrokardiograficzny, w celu wychwycenia ewentualnych zaburzeń rytmu serca.

Pobyt w szpitalu jest dla każdego dziecka trudnym przeżyciem. Hospitalizacja to zazwyczaj ostateczność. Kierownik Oddziału Dziecięcego liczy, że dzięki darom Fundacji pobyt tutaj stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Jerzemu Owsiakowi i jego Fundacji oraz wszystkim tym, którzy w dobroci serca wspierali WOŚP finansowo i organizacyjnie przyczyniając się do poprawy opieki nad dziećmi na naszym oddziale – dziękuje kierownik Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach, Danuta Koszałko. Dyrektor przyłącza się do tych podziękowań.

Na zdjęciu: Dr Anna Zajączkowska podczas szamotulskiego finału WOŚP.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Sunday the 22nd. -