Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Do wzruszającego spotkania doszło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na Oddziale Dziecięcym szamotulskiego szpitala. Wspólne kolędowanie jest tam tradycją liczącą około 15 lat. Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach pod opieką Arlety Danielewicz odwiedziły piętnaścioro małych pacjentów. Chore dzieci i ich rodzice oraz personel oddziału wspólnie śpiewali kolędy przy choince. Na korytarzu pojawił się Święty Mikołaj, w którego rolę wcieliła się uczennica Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Marysia Szlugaj. Wspólnie z koleżanką wręczyły małym pacjentom prezenty – ręcznie wykonane pierniki upieczone przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. – Chcemy w ten świąteczny czas sprawić radość dzieciom, które chorują. Uczniowie przy tym uczą się pomagać innym, uczą się empatii – wyjaśnia Arleta Danielewicz.

Dyrektor szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak podziękował gościom za zorganizowanie spotkania. Bardzo pozytywnie ocenił postawę uczennic ZS nr 2 w Szamotułach i stwierdził, że liczy na kolejne takie odwiedziny w przyszłości. Swoje zadowolenie wyraziła również ordynator Oddziału Dziecięcego, Hanna Perkowska. – Dziękujemy w imieniu całego personelu i dzieci za zorganizowanie tak pięknej uroczystości. Dzięki takim spotkaniom dzieci szybciej wracają do zdrowia. Bardzo cieszymy się z takich inicjatyw – powiedziała H. Perkowska.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -