Ważne numery telefonów:
+48 61 29 27 150 Izba Przyjęć
+48 61 29 27 157 SOR


Szpitalny Oddział Ratunkowy z Biurem Przyjęć dysponuje 4 łóżkami i 3 pokojami badań. To miejsce pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalem, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące chorego czyli jego zdiagnozowania, postępowania terapeutycznego lub ewentualnego przekazania do jednostki wysokospecjalistycznej zgodnie z obowiązującymi procedurami. Profesjonalny personel i specjalistyczna aparatura medyczna pozwalają w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia na podtrzymanie i stabilizację czynności życiowych pacjenta.

Kierownikiem oddziału jest Agnieszka Dobraszak.


System segregacji medycznej TOPSOR

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w szamotulskim SOR-że prowadzona jest segregacja medyczna pacjentów TRIAGE (czyt. triaż), która ma na celu szybsze i sprawniejsze kwalifikowanie chorych w stanie zagrożenia życia i zdrowia do przyjęcia przez lekarza.

W momencie przybycia do SOR Pacjent podlega wstępnej ocenie stanu zdrowia przeprowadzonej przez wykwalifikowany i przeszkolony w tym kierunku personel medyczny, a następnie otrzymuje jedną z pięciu kategorii na podstawie której ustala się pilność przyjęcia.

Jak korzystać z tego systemu?

Biletomat znajdujący się przy poczekalni na SOR
Bilet z numerem
Ekran pokazuje do którego okienka ma udać się Pacjent