Szanowni Państwo,

decyzją Wojewody Wielkopolskiego, od poniedziałku 29 listopada wszystkie oddziały szpitalne zostaną w całości przekształcone w obszary covidowe. Działalność szpitalnej części SP ZOZ w Szamotułach zostanie czasowo wstrzymana.

Obecnie mamy 22 łóżka covidowe. Od soboty będzie ich 50. Od poniedziałku 29 listopada będziemy posiadać 103 łóżka dla Pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 5 łóżek intensywnej terapii. Pacjenci wymagający hospitalizacji z powodów innych niż zakażenie wirusem SARS-CoV-2 będą leczeni w sąsiednich placówkach medycznych.

U nas bez zmian funkcjonować będą wszystkie pracownie i poradnie specjalistyczne, a także Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Lekarza Rodzinnego i Pogotowie Ratunkowe. Gdy tylko pojawi się taka możliwość, będziemy przywracali działanie oddziałów szpitalnych.

Przypominam również o obowiązującym reżimie sanitarno–epidemiologicznym, stosowaniu środków ochrony indywidualnej oraz obowiązku znajomości wewnętrznych procedur – dostępnych na wewnętrznej stronie intranetowej Szpitala, w zakładce „Procedury i instrukcje –> Epidemiologia”.

O wszystkich ważnych zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Jak Państwo widzicie, wznawiamy działanie systemu komunikacji SMS-owej. Jeśli ktoś z Państwa nie życzy sobie otrzymywać komunikatów, proszę o zgłoszenie tego faktu do Sekretariatu Szpitala. Jednocześnie informuję, że wykreślenie z listy SMS-owej nie zwalnia z obowiązku posiadania wiedzy na temat nowej organizacji pracy Szpitala.

Wszelkiego rodzaju pytania dotyczące zmian w funkcjonowaniu Szpitala proszę kierować na adres mailowy: info@szamotuly.med.pl

Proszę o zapoznanie się z załącznikami do niniejszego komunikatu (Nr 1 Decyzja Wojewody Wielkopolskiego z dnia 24.11.2021, Nr 2 Bieżące informacje z dnia 24.11.2021, Nr 3 Spis telefonów obowiązujących od dnia 29.11.2021).

Koleżanki i Koledzy! 

Przed nami kolejny trudny okres.  Tym razem dobrze znamy już procedury, metody leczenia i sposoby organizacji pracy, obowiązujące podczas funkcjonowania obszarów covidowych. Myślę, że dzięki wspólnemu działaniu poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami.

Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie. Proszę o zrozumienie sytuacji i pozostawanie we wzajemnej życzliwości. 

Z poważaniem 

Remigiusz Pawelczak

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach

Decyzja Wojewody Wielkopolskiego z dnia 24.11.2021

Bieżące informacje z dnia 24.11.2021

Spis telefonów obowiązujących od dnia 29.11.2021