Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Szpital Powiatowy w Szamotułach przekazał Policji i Straży Pożarnej piloty do bramy wjazdowej na teren szpitalnego lądowiska dla śmigłowców.

 Pod patronatem Starosty Szamotulskiego Szpital Powiatowy w Szamotułach zawarł porozumienie z Komendą Powiatową Policji oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w kwestii korzystania ze szpitalnego lądowiska. Celem porozumienia jest usprawnienie współpracy służb ratunkowych.

 W ubiegłym roku miał miejsce incydent związany z lądowaniem helikoptera ratunkowego bez wiedzy szpitala. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przyznało wówczas, że to załoga śmigłowca nie dochowała należytych procedur. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, dyrekcja SP ZOZ zleciła wykonanie instalacji, dzięki której dyspozytor z dyżurki w Szpitalu może zdalnie otwierać bramę wjazdową do lądowiska.

 - W walce o zdrowie i życie pacjenta największą rolę odgrywa czas. Sytuacja, jaka miała miejsce w ubiegłym roku, pokazała nam, że różne służby ratunkowe mogą czasami naruszyć procedury. Staramy się zapewnić, by nie miało to wpływu na szybkość udzielenia pomocy lekarskiej. Od teraz w nagłych sytuacjach, bramę lądowiska będzie mógł otworzyć nie tylko pracownik szpitala, ale również służby policji i straży pożarnej. Taka możliwość stanowi gwarancję, że pomoc pacjentowi zostanie udzielona w najkrótszym możliwym czasie – podkreśla dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

 

 

 

[Na zdjęciu od lewej: Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach mł. bryg. Ireneusz Pers, Komendant Powiatowej Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak]

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -