Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

W środę, 10 stycznia, na terenie SP ZOZ w Szamotułach wóz straży pożarnej przejechał ćwiczebnie nową drogą pożarową od strony Gimnazjum nr 1 w Szamotułach. Próba zakończyła się pozytywnie.

W ostatnich dniach zakończyły się prace związane z przesunięciem części ściany ogrodzenia Gimnazjum nr 1 od strony ulicy Krzywej. Dzięki temu poszerzony został pas jezdni, którym w razie potrzeby będzie mógł dojechać na teren Szpitala Powiatowego pojazd straży pożarnej. Przebudowa była wspólną inicjatywą dyrektora SP ZOZ w Szamotułach Remigiusza Pawelczaka, Burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka oraz Komendanta Straży Pożarnej Ireneusza Persa. W ubiegłą środę odbyły się ćwiczenia strażaków, aby przetestować drożność nowej drogi pożarowej. Próba wypadła pozytywnie.

Dotychczas przejazd wozu strażackiego w tym miejscu utrudniała istniejąca zabudowa. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala postanowiliśmy zapewnić dodatkową możliwość dojazdu służb na teren naszej placówki. Dzięki przebudowie ogrodzenia przy Gimnazjum nr 1 pojazdy straży pożarnej będą mogły teraz bez przeszkód objechać wokół budynek szpitala – tłumaczy Szymon Anioł, kierownik Działu Techniczno-Administracyjnego w SP ZOZ w Szamotułach.

Niezależnie od nowej drogi pożarowej, straż pożarna ma również możliwość dojazdu do lecznicy ulicą Sukienniczą oraz nową drogą od strony ulicy Dworcowej.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Friday the 23rd. -