Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Szamotulski szpital coraz bardziej nastawia się na wykrywanie i zwalczanie nowotworów. Po wdrożeniu pakietu onkologicznego, po nawiązaniu współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Nowotworów w Poznaniu, przyszedł czas na kolejną usługę.
SP ZOZ wygrał konkurs na prowadzenie badań mających na celu wykrywanie wczesnych stadiów raka szyjki macicy. Celem badań jest całkowite i skuteczne leczenie mieszkanek Powiatu Szamotulskiego. Program rusza od 1 lipca. Dyrektor Remigiusz Pawelczak podpisał stosowną umowę z NFZ . Usługi są nielimitowane, co oznacza, że każda pacjentka zostanie przyjęta.
Teraz, aby skorzystać z kompleksowych badań profilaktycznych wystarczy zgłosić się do Poradni Ginekologiczno–Położniczej. Analizy prowadzone są na miejscu a czas oczekiwania na wyniki nie trwa długo.
- Rak szyjki macicy stanowi około jedną siódmą wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet. Zmiany cywilizacyjne, posiadanie w ciągu życia wielu partnerów seksualnych powodują, że rozprzestrzenianie się wywołującego go wirusa brodawczaka ludzkiego jest w naszym kraju powszechne. To jeden z niewielu nowotworów złośliwych, którego przyczyny zostały dokładnie poznane a naukowcy opracowali już skutecznie, bezbolesne, bezpiecznie i nieinwazyjne metody zapobiegania tej chorobie – mówi dyrektor ds. lecznictwa Anna Kubicka. Systematyczne badania są w stanie uchronić pacjentkę przed śmiercią.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -