Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Oddział Dziecięcy szamotulskiego szpitala otrzymał kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wartość przekazanego sprzętu to łącznie ok 50 tys. zł. Najcenniejszym darem od WOŚP jest kardiomonitor. Służy do monitorowania czynności życiowych u chorych. W znakomity sposób podnosi jakość opieki nad małymi pacjentami.

Do szpitala dostarczono też 10 łóżeczek niemowlęcych, 4 młodzieżowe i jedno regulowane elektrycznie. Podarowany sprzęt podniósł komfort pobytu dzieci, ale także ich bezpieczeństwo. W łóżkach są barierki, które zabezpieczają dzieci przed wypadnięciem. Poza tym oddział dostał też stoliki. - Łóżka są bardzo wygodne, ładniejsze i bardziej funkcjonalne – cieszy się kierująca pracą oddziału lekarka Danuta Koszałko.

Dzięki prezentom od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szamotulski szpital także mógł kogoś obdarować. Stary, wysłużony – niezgodny z polskimi i europejskimi standardami – ale nadal sprawny sprzęt z Oddziału Dziecięcego trafi do Afryki w ramach programu „Lekarze bez granic”. - Dzięki temu, że pomogła nam WOŚP, my możemy pomóc bardziej potrzebującym dzieciom w Kenii – mówi Danuta Koszałko.

Na zdjęciu: Pracująca na Oddziale Dziecięcym pielęgniarka Bożena Konieczna przy przekazanym przez WOŚP sprzęcie.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Friday the 23rd. -