Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Szpital mocno inwestuje w bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. W lutym wszystkie ambulanse SP ZOZ w Szamotułach zostały wyposażone w system GPS, monitorujący eksploatację pojazdów. To rozwiązanie podnosi bezpieczeństwo jazdy dla pacjentów oraz dla personelu szpitala. Dodatkowym plusem mają być oszczędności na kosztach eksploatacji pojazdów.

Dzięki systemowi kontroli GPS dyspozytor medyczny ma możliwość bieżacego monitorowania stylu pracy kierowców, prędkości oraz zużycia paliwa w karetkach. Spoglądając na mapę, zna dokładną lokalizację pojazdów. Kierowcy ambulansów mają możliwość samodzielnej oceny swojej pracy, mogą też wyznaczać optymalną trasę dojazdu do pacjentów.

W ubiegłym roku kierowcy karetek z szamotulskiego szpitala wzięli udział w szkoleniach z zakresu technik jazdy. Część doskonaliła Defensive Driving, czyli umiejętność prowadzenia pojazdu, pozwalającą na zapobieganie wypadkom drogowym. Kolejni kierowcy uczyli się Eco Drivingu czyli eko-jazdy, której celem jest, aby samochód spalał jak najmniej paliwa a koszty jego utrzymania były jak najniższe.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Sunday the 22nd. -