Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Dla kilku pracowników szamotulskiej służby zdrowia nadszedł moment refleksji i bilansu dziesiątek lat dokonań. W środę, 8 lutego podczas miłej uroczystości dyrektor szamotulskiego szpitala, Remigiusz Pawelczak podziękował osobom, które przeszły na emeryturę w 2016 roku. Dziękował za wieloletnią, trudną i wymagającą pracę grupie pracowników. Są to: Mieczysława Gazińska , Mieczysław Dopierała, Piotr Kasprowicz, Dorota Kołacka, Tomasz Piotrowski, Andrzej Tecław, Maria Kowalczyk, Jolanta Ziętek. Część z nich mimo osiągnięcia wieku emerytalnego zdecydowała się także ten etap swojego życia związać z SP ZOZ i nadal nieść pomoc jego pacjentom.

Dyrektor życzył emerytowanym pracownikom zdrowia i spokoju. Dziękował za zaangażowanie, poniesiony stres i wysiłek włożony w pracę na rzecz zdrowia pacjentów. Pracę niełatwą, czasem związaną z brakiem zrozumienia i niewdzięcznością. Pracę, której stawką są największe wartości – życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu. Pracę dającą satysfakcję i prestiż, ale też niezwykle odpowiedzialną. Pracę, w której nie można pozwolić sobie na błędy.

Emeryci wspominali wspólnie przepracowany czas. Dzielili się swoimi planami na kolejne lata życia. Mówili, jak wielki postęp w medycynie dokonał się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wraz z rozwojem techniki zmieniała się także ich praca, która wymagała uczenia się i podnoszenia kwalifikacji. Zależało przecież od niej i nadal zależy życie około 90 tysięcy mieszkańców naszego powiatu.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -