Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Z radością przyjęto w SP ZOZ w Szamotułach decyzję spółki ADM, która przekazała szpitalowi 19 490 dolarów (około 75 tys. zł) na zakup nowoczesnego wyposażenia. Pieniądze przeznaczono na kupno sprzętu medycznego dla szpitalnych oddziałów, zajmujących się matkami i dziećmi.

Za przekazane pieniądze Szpital kupił:

  • dwa aparaty KTG (kardiotokografy), monitorujące stan ciąży, dokonujące pomiarów czynności skurczów serca płodu i stanu napięcia macicy;
  • aparat do nieinwazyjnego oddychania metodą wysokich przepływów;
  • ogrzewacz noworodkowy służący do ogrzewania noworodków podczas wykonywania zabiegów;
  • urządzenie służące wspomaganiu oddychania (stosowane głównie w leczeniu bezdechu sennego, a także w przypadku niewydolności oddechowej).

Dzięki temu sprzętowi jeszcze bardziej wzrośnie jakość opieki medycznej na ginekologii i położnictwie, na oddziałach noworodkowym i dziecięcym. Kolejny już raz wzrasta bezpieczeństwo i jakość leczenia pacjentów.

Przedsiębiorstwo ADM jest firmą o zasięgu światowym. Jeden z jej zakładów funkcjonuje w Szamotułach, zajmując się tłoczeniem nasion oleistych i rafinowaniem oleju.

 adm

Na oddziela noworodkowym zostanie utworzone dodatkowo najnowocześniejsze stanowisko intensywnej opieki nCPAP SINDI

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -