Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Dotychczas dojazd do szamotulskiego szpitala możliwy był jednym wjazdem – od ul. Sukienniczej. Właśnie rozpoczyna się proces budowy drugiego – od ul. Dworcowej. Nowy wjazd zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, szczególnie w przypadku ewentualnej ewakuacji. Do tego poprawi sprawność komunikacyjną i pozwoli zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek ochrony zdrowia w SP ZOZ w Szamotułach starosta Józef Kwaśniewicz ogłosił, że Powiat Szamotulski pozyskał w drodze przetargu pobliską działkę, należącą wcześniej do Poczty Polskiej. Następnego dnia Zarząd Powiatu przekazał Szpitalowi prawo do dysponowania tą nieruchomością.

Szpitalna administracja była przygotowana na tę wiadomość. Dokumentacja budowy wjazdu czekała w szpitalu od początku października. Przetarg na budowę ogłoszono po trzech dniach od uzyskania działki. Wykonawca zadania powinien zostać wyłoniony po 14 listopada. Trwają jeszcze uzgodnienia dokumentacyjne z Wielkopolskim Urzędem Ochrony Zabytków oraz Burmistrzem Szamotuł. Planowany na grudzień termin rozpoczęcia robót nie powinien być zagrożony.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -