Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Położne środowiskowo-rodzinne uważają, że warto rodzić w Szamotułach. Lekarze dyżurujący na oddziale położniczym cieszą się wśród pacjentek dobrą opinią. Niektórzy z nich zajmują się paniami także w poradniach ginekologiczno-położniczych w Szamotułach, Wronkach i Pniewach. Atmosfera na oddziale jest przyjazna, rodzinna. Jest on stosunkowo niewielki, więc wszyscy się tu znają. Zdaniem położnych środowiskowych kobiety nabierają coraz większego zaufania do szpitala w Szamotułach. Każda z pacjentek może wcześniej przyjść i zobaczyć oddział. Sale są czyste, blok porodowy i jego wyposażenie spełnia ich oczekiwania. Ojcowie są zadowoleni z faktu, że mogą towarzyszyć swoim partnerkom, być przy porodzie. Do ich dyspozycji jest osobny pokój, w którym mogą odpocząć. Młode matki są przygotowane do karmienia piersią, uczą się jak kąpać dzieci. Pobyt na oddziale po porodzie, a także obecność osoby towarzyszącej przy porodzie są w szpitalu bezpłatne.

Ewa Jędros, położna środowiskowo-rodzinna – wspólnie z dyrekcją doszliśmy do wniosku, że nasza współpraca z personelem oddziału położniczo-ginekologicznego układa się pozytywnie.
Elżbieta Owczarek, położna środowiskowo-rodzinna – moje pacjentki są zadowolone. Mówią, że personel jest miły - zwłaszcza położne oraz cały personel oddziału noworodkowego.
Romualda Rams, położna środowiskowo-rodzinna – pozytywne relacje między położną a lekarzem mają ogromny wpływ na późniejszą relację z najważniejszą osobą – pacjentką. Wiem to z wieloletniego doświadczenia. Dla mnie bezpieczeństwo, komfort oraz zadowolenie pacjentki jest sprawą priorytetową.
Ewa Krygier, położna środowiskowo-rodzinna - Noworodki i panie po porodzie wypisywane są w bardzo dobrym stanie. Dzieci mają zrobione USG brzuszka i głowy. W przypadku np. podwyższonej bilirubiny, wypisywane są do domu, kiedy jej poziom jest wyrównany.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -