Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

We wtorek 20 września w szamotulskim szpitalu odbył się briefing prasowy z udziałem dyrekcji placówki oraz członków Zarządu Powiatu Szamotulskiego. Spotkanie z dziennikarzami i przedstawicielami załogi placówki poświęcone zostało rozpoczynającej się budowie nowego budynku ochrony zdrowia.

Szamotulski szpital zakończył etap dopinania formalności związanych z rozbudową szpitala i uzyskał pozwolenie na budowę. Ruszają roboty budowlane. Wykonawca prac – firma Skanska przejęła od szpitala plac budowy. Dzięki inwestycji wzrośnie standard pracy i jakość świadczonych usług medycznych. Szpital będzie jeszcze lepiej służyć mieszkańcom. Budowa czterokondygnacyjnego obiektu i planowana modernizacja głównego budynku szpitala to w czasie kilkudziesięciu ostatnich lat największe wydarzenie w historii szpitala.

W wybudowanym od podstaw nowym budynku znajdą się: centralna sterylizacja, serwerownia i łącznik podziemny z budynkiem szpitala oraz poradnie specjalistyczne. Ostatnia kondygnacja pozostanie w stanie surowym zamkniętym bez wykończenia. Zostanie przeznaczona na realizację kolejnych planów rozwojowych. Poradnie specjalistyczne obecnie znajdujące się w przyziemiu budynku głównego częściowo pozostaną na swoim miejscu. Pozostałe zostaną przeniesione do nowego budynku ochrony zdrowia i umieszczone na poziomie parteru i I piętra.

Na czas budowy nowego obiektu niektóre poradnie specjalistyczne zostały przeniesione w inne miejsce. Poradnie specjalistyczne: laryngologiczna, medycyny pracy, zdrowia psychicznego, reumatologiczna zostały przeniesione do budynku głównego szpitala.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -