Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Rozmowa z nowym kierownikiem Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach

Od początku sierpnia pracuje Pani na stanowisku kierownika Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ w Szamotułach. Jaki ma Pani pomysł na funkcjonowanie Oddziału? Czy już się Pani z nim zapoznała?


Na Oddział Dziecięcy szamotulskiego Szpitala wracam po pięciu latach przerwy. Wcześniej pracowałam tu ponad 20 lat.  To na tym Oddziale uczyłam się pediatrii, przede wszystkim od pana doktora Andrzeja Adamczyka, wieloletniego ordynatora, dobrego lekarza i człowieka.
Znam całą kadrę pielęgniarską. Z paniami pielęgniarkami  zawsze  mi się bardzo dobrze pracowało. Znakomicie  opiekują się małymi pacjentami.

Współpracowała pani z lekarzami obecnie pracującymi na Oddziale?

 Wcześniej miałam kontakt z panią doktor Anną Zajączkowską, która przychodziła tutaj już  jako studentka. Poznajemy się  i bardzo dobrze nam się pracuje.  Z panią doktor Teresą Paczkowską- Krawczyk znamy się od wielu lat. Pani doktor także po latach przerwy wróciła na nasz Oddział.
Planuję powiększyć obsadę lekarską o kolejną osobę. Nie będzie to łatwe, ponieważ pediatrów jest mało, mają poukładane swoje życie zawodowe. Zadanie będzie wymagało dużo czasu i energii, jednak wierzę, że się uda.


 Jak ocenia Pani funkcjonowanie tego oddziału? Jest dobrze wyposażony? Działa prawidłowo?


Działa prawidłowo. Mam nadzieję, że mali pacjenci i ich rodzice są zadowoleni z wyników leczenia i z opieki. Znając ten oddział przed laty, wiedziałam jak jest wyposażony. Zgłosiłam dyrektorowi listę potrzebnych zakupów. Wiem, że większości z nich chce dokonać  jeszcze w tym roku.


Widzi pani jeszcze jakieś potrzeby, żeby oddział rozwinąć?


Proces rozwoju Oddziału musi być ciągły. Mówi o tym łacińska maksyma: qui non proficit, deficyt (kto nie czyni postępów, cofa się). W związku z tym musimy się wszyscy ustawicznie  kształcić, między innymi uczestnicząc w konferencjach. Musimy się dzielić wiedzą, dyskutować o pacjentach - dla ich dobra. Sprzęt to jest sprawa, która nam to wszystko ułatwia.
Wiem, że wiele pracy przed nami. Chcę, aby funkcjonowanie Oddziału stale się polepszało, żeby jak najlepiej służyć zdrowiu i życiu naszych małych pacjentów. Jestem tu po to, aby tak się działo.  

Danuta Koszałko jest lekarzem z 26-letnim stażem. Większość tego czasu przepracowała w szpitalu w Szamotułach. Po pięcioletniej przerwie powróciła do szamotulskiego SP ZOZ.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -