Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

W Szpitalu w Szamotułach pracuję od roku. W tym czasie nikt nie zgłaszał mi potrzeby uruchomienia w Pniewach nocnej i świątecznej opieki medycznej (tzw. „wieczorynki”). Radni powiatowi z terenu Pniew nie przekazali mi dotychczas takich oczekiwań ani ustnie, ani pisemnie. Dowiedziałem się o nich z ostatniej „Gazety Szamotulskiej”. Nie ukrywam zaskoczenia. Sprawa uruchomienia „wieczorynki” we Wronkach znacznie się oddaliła. Burmistrz Wieczór zapewnił mnie na piśmie, że lokal na ten cel zostanie oddany do 30 czerwca tego roku. Niestety, słowa nie dotrzymał. Na około miesiąc przed uruchomieniem „wieczorynki” wycofał się ze złożonych zapewnień. Moje starania o skierowanie lekarza i pielęgniarki do Wronek, okazały się niepotrzebne.

Szpital nie ma żadnego związku z wykonaną na zlecenie burmistrza Wieczora dokumentacją na remont budynku przy Polnej 3b. Nikt z nami jej nie konsultował, nie zgłaszaliśmy indywidualnych oczekiwań wobec niej. Niepotrzebnie burmistrz Wieczór publicznie ogłaszał nieprawdę na ten temat.

Funkcjonowanie „wieczorynek” zależy głównie od Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ poinformował mnie, że nie da na ten cel żadnych dodatkowych pieniędzy. Chciałbym, aby wszyscy mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego mieli równy dostęp do służby zdrowia. Szpital w Szamotułach oferuje dziś nocną i wieczorową opiekę medyczną równą dla wszystkich mieszkańców miast i gmin Powiatu. Posiadamy tomograf, aparaty rentgenowskie, całodobowe laboratorium, zespoły lekarskie na miejscu – pełne zaplecze medyczne.

Z poważaniem
Remigiusz Pawelczak
Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -