Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Szamotulski szpital w porozumieniu ze strażą pożarną przeprowadził ćwiczenia ewakuacyjne połączone z praktycznym sprawdzeniem sprzętu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Z punktu widzenia szpitala chodziło przede wszystkim o sprawdzenie obowiązujących procedur alarmowania oraz możliwości taktyczno – technicznych wykorzystania sprzętu straży pożarnej, dlatego pozorowane zdarzenie miało miejsce na najwyższym piętrze szpitala. Ratownicy o tym, że akcja to ćwiczenia dowiedzieli się na miejscu.

W ewakuacji ze względów bezpieczeństwa nie uczestniczyli pacjenci. Zaangażowano natomiast personel szpitala. Z perspektywy szpitala cel również został osiągnięty, a ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie. Sprzęt będący na wyposażeniu straży pożarnej jest wystarczający do prowadzenie działań ratowniczych w SP ZOZ w Szamotułach.

Po zakończeniu ćwiczeń dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, Przemysław Chojan stwierdził, że wszystkie założenia zostały zrealizowane, a możliwości sprzętowe sprawdzone. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy z OSP (OSP Brodziszewo i OSP Baborowo).

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Tuesday the 23rd. -