Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Tegorocznym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zbiórka pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Szpital w Szamotułach od lat wspierany jest przez WOŚP.

Anna Zajączkowska – lekarz medycyny, pracująca na Oddziale Dziecięcym - w imieniu szamotulskiego szpitala publicznie podziękowała wszystkim mieszkańcom miasta. - Dzisiaj, tutaj, teraz wspierając finansowo Wielką Orkiestrę nie wspomagamy tylko dzieci leczonych w dużych wojewódzkich ośrodkach. Sprzęt finansowany przez WOŚP znajduje się również u nas – na oddziale dziecięcym i noworodkowym – mówiła zachęcając do wspierania WOŚP.

Na Oddziale Noworodkowym szamotulskiego szpitala rok rocznie przychodzi na świat ok. 600 małych pacjentów co oznacza, że co roku ok. 600 dzieci ma badany słuch kilka godzin po porodzie w ramach programu powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodka. Na Oddziale Dziecięcym hospitalizujemy w każdym roku ponad 900 dzieci, czyli np. szpitalny kardiomonitor, który otrzymaliśmy już 11 lat temu wykorzystujemy codziennie 4-5 razy. Od Fundacji otrzymaliśmy także: dwie lampy do fototerapii, pompy infuzyjne, dwa inkubatory, stanowisko reanimacyjne dla noworodka, bilirubinometry.

Na zdjęciu: lek. med. Anna Zajączkowska dziękuje mieszkańcom.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -