Szpital Szamotuły Nasz szpital bliżej Was Jesteśmy po to aby pomagać chorym. tel.+48 61 29 27 100

Szpital w Szamotułach chce sprawić, by oczekiwanie na wizytę u specjalisty stało się przyjemniejsze. Do placówki trafiło właśnie 100 książek z biblioteki w Dusznikach. Dyrektor Ewa Świerkiel–Szymańska zapowiada, że to początek współpracy a nie jednorazowa akcja. – Odpowiedzieliśmy na prośbę dyrektora Szpitala i radych powiatowych. Książki są w dobrym stanie, z różnych względów już nie figurują w naszym księgozbiorze – wyjaśnia.

Wszystkie otrzymane woluminy zostaną wyłożone w poczekalniach poradni specjalistycznych. Pacjenci oczekujący na wizytę będą mogli z nich korzystać bez ograniczeń. Będą dostępne na zasadzie „wolnej książki”. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego nie trzeba ich odkładać na miejsce. Można będzie je zabrać i oddać w innym terminie albo – co lepsze - w zamian dostarczyć inną publikację. Być może podobne rozwiązanie zostanie wkrótce wprowadzone w szpitalnych oddziałach.

Książki pochodzą z ubytkowanych zbiorów dusznickiej biblioteki a część przynieśli tam czytelnicy. Właśnie te trafiły do szpitala. Zbiór stanowi około 100 pozycji o różnej tematyce (to np. książki dla dzieci, romanse, książki obyczajowe). Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekazanie książek. Na zdjęciu osoby zaangażowane w akcję: radni powiatowi – Radosław Łanoszka i Maria Woźniak, dyrektor biblioteki – Ewa Świerkiel–Szymańska oraz dyrektor Szpitala Remigiusz Pawelczak.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13
64-500 Szamotuły
NIP: 787-18-07-873 REGON 000553822
tel.+48 61 29 27 100 fax +48 61 29 27 102

logo szamotulym1Powiat Szamotulski jest dla SP ZOZ w Szamotułach podmiotem tworzącym. W Radzie Społecznej SP ZOZ, która jest organem doradczym dyrektora Zakładu, zasiadają między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego

Saturday the 21st. -