Dieta Mamy to program Ministerstwa Zdrowia, realizowany w SP ZOZ w Szamotułach, który ma na celu wdrożenie zdrowego sposobu odżywiania dla przyszłych i nowych Mam, przebywających na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Adresatkami programu pilotażowego są kobiety ciężarne i karmiące, które nie mają żadnych dodatkowych zaleceń żywieniowych związanych np. z cukrzycą czy dietą indywidualną wynikającą np. z nietolerancji czy przekonań.

Dla każdej z Pacjentek, posiłki przygotowywane będą pod specjalnym nadzorem dietetyczki, dostosowane do aktualnych potrzeb wynikających z okresu ciąży lub laktacji.

Chęć skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić położnej lub skontaktować się bezpośrednio z dietetyczką drogą mailową dietamamy@szamotuly.med.pl

Korzyści dla Pacjentki:

  • posiłki dostosowane są do aktualnych potrzeb wynikających z okresu ciąży lub laktacji;
  • Pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetyczką, która omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące odżywiania kobiet w ciąży i po porodzie.
  • spotkania z dyplomowanym dietetykiem odbywają się w  poniedziałki i środy w godz. Od 10.00 do 13.00 na oddziale Ginekologiczno-Położniczym w sali do badań
  • przez 2 miesiące od zakończenia hospitalizacji pacjentka może skorzystać z bezpłatnej porady dietetycznej droga mailową (dietamamy@szamotuly.med.pl);
  • pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacja (wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie).

Dodatkowe informacje na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dostępne są na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl.

Szczegółowe artykuły nt żywienia w ciąży znajdują pod adresem https://ncez.pl/ciaza-i-macierzynstwo/plodnosc-i-ciaza

Szczegółowe artykuły nt żywienia podczas karmienia piersią są dostępne pod adresem https://ncez.pl/ciaza-i-macierzynstwo/karmienie

Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl

O programie

Informujemy, że Pacjentki mają możliwość zgłaszania uwag pozytywnych i negatywnych, dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyczki lub personelu Oddziału. Dostępne są również anonimowe ankiety, które Pacjentki otrzymują w dniu wypisu lub wypełniają on-line.

Jadłospisy: