15 stycznia zostaną otwarte zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień przeciwko COVID-19 dla kolejnej grupy. Należą do niej seniorzy, pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele.

Zgłoszenia seniorów zostały podzielone na dwa terminy:

  • Od 15 – 21 stycznia mogą zgłaszać się osoby powyżej 80. roku życia
  • Od 22 stycznia osoby powyżej 70. roku życia

Jak zgłosić się na szczepienie?

  • za pomocą specjalnej infolinii pod numerem 989
  • samodzielnie przez e-rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl
  • telefoniczne zgłoszenie bezpośrednio do podmiotu szczepiącego

Po zarejestrowaniu, Pacjenci otrzymają SMS z potwierdzeniem i terminem szczepienia. Skierowanie zostanie wystawione dla nich automatycznie.

Lista punktów szczepień w Powiecie Szamotulskim:

Punkt szczepień w SP ZOZ w Szamotułach

Dla osób powyżej 70. roku życia uruchomiliśmy w SP ZOZ w Szamotułach specjalny numer telefonu 509 358 275 czynny w dni robocze w godz. 8 – 14. Wejście do Punktu Szczepień znajduje się przy głównym wejściu do Szpitala.

Dzięki dobrej organizacji zespołów szczepiących, program przebiega bardzo sprawnie. Na początku tygodnia rozpoczęliśmy szczepienia osób zatrudnionych w obszarze ochrony zdrowia w Powiecie Szamotulskim. Do tej pory zaszczepiliśmy w sumie ponad 500 osób, do końca tygodnia podwoimy liczbę, a zgłaszają się kolejne podmioty – mówi lek. Aleksander Baran, Zastępca Kierownika Gabinetu Lekarza Rodzinnego SP ZOZ w Szamotułach.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Informacja opisuje stan na dzień 13.01.2021. O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.