Szanowni Państwo!

Wbrew niektórym opiniom, ankieta PRETRIAŻ wypełniana przed wejściem do szpitala nie jest dedykowana wyłącznie osobom chorym na COVID-19!

Ankiety PRETRIAŻ, wypełniane przed wejściem do Szpitala są formą wywiadu medycznego, realizowanego na polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10 kwietnia 2020 (ZD-IV.967.53.2020.1). Ankieta z wywiadem medycznym jest standardowo wycenianą przez NFZ procedurą medyczną – jak we wszystkich innych szpitalach w Polsce.

Zebrane na wejściu dane znacząco podnoszą bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu. W ten sposób minimalizowane jest prawdopodobieństwo pojawienia się w szpitalu osób zakażonych. Takie osoby kierowane do izolatki, nie przenoszą koronawirusa wewnątrz szpitala. Medycy zajmują się nimi zgodnie z odrębną procedurą medyczną.

Wypełnienie ankiety pozwala zaoszczędzić czas, konieczny na zebranie wywiadu przez Personel. Dzięki temu, możliwe jest przyspieszenie obsługi Pacjentów i skrócenie kolejek do wejścia. Osobom, które nie chcą wypełniać ankiety lub mają kłopoty z umiejętnością pisania, pomoże Personel Punktu Kontroli Sanitarnej. Wystarczy zgłosić. Trzeba się jednak liczyć, że wydłuży to kolejkę innym oczekującym.