Z początkiem nowego miesiąca, 8 lekarzy stażystów rozpoczęło pracę w SP ZOZ w Szamotułach. Absolwenci studiów medycznych, pod czujnym okiem szpitalnej kadry, będą kontynuować naukę zawodu w szamotulskim szpitalu przez kolejne 13 miesięcy. Już teraz można ich spotkać na oddziałach. Młodzi lekarze, w obecności personelu będą wykonywać badania i stawiać diagnozy.

Odbycie stażu po zakończeniu nauczania to integralna część studiów medycznych. Dzięki pracy w kameralnym gronie i przy pomocy wykwalifikowanej kadry, młodzi lekarze mają duże możliwości rozwoju – mówi dr Anna Kubicka, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w SP ZOZ w Szamotułach – Praktyki i staże w szpitalach poza dużymi ośrodkami miejskimi stwarzają dogodne warunki do nauki. Małe grupy pozwalają na indywidualne podejście i zapewniają doskonały nadzór nad wykonywanymi czynnościami. Duża liczba chętnych do podjęcia stażu na takich Oddziałach jak Dziecięcy, to potwierdzenie jakości świadczonych tam usług.

Według najnowszych danych, w Polsce przypada mniej niż 3 lekarzy na 1000 mieszkańców. To plasuje nas na końcu europejskiej klasyfikacji. Kształcenie nowych specjalistów jest kluczowe w celu zapewnienia pacjentom jak najlepszej opieki.